19 marca 2024 r. podczas uroczystej Gali w Katowicach, Urząd Dzielnicy Wola otrzymał Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” w 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”.

Ideą Programu jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają istotne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, wspierania młodzieży i współpracy ze środowiskami edukacyjnymi.

Ponadto – Wyróżnienie Nadzwyczajne Debiut Roku 2024 za największą ilość punktów rankingowych jako jednostka uczestnicząca po raz pierwszy w Konkursie oraz za szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w sprawy lokalnej oświaty został przyznany Pani Burmistrz Grażynie Orzechowskiej – Mikulskiej.

Opieka wakacyjna – rekrutacja, ważne informacje

Rodziców zainteresowanych zapisem dziecka do przedszkoli podczas wakacji prosimy o zapoznanie się z najnowszymi informacjami, które zawarte są w niżej podanych plikach do pobrania.

Poniżej znajduje się numer konta bankowego, na które wpływają opłaty za ŻYWIENIE dzieci

Stawka żywieniowa – 16 zł dziennie

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania „Blisko telefonu – daleko od dziecka” skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: 4 grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

• dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,
  • dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,
  • jak ograniczać ten czas przy dziecku,
  • jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

Dodatkowe informacje:

Potwierdzenie woli kontynuowania wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025

Od 27 lutego do 4 marca godz. 16:00
Rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Od 5 marca, od godz. 13:00
Rusza postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli(jeśli planują Państwo zmianę przedszkola) i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (tzw. zerówek).

Od 5 marca, od godz. 13.00
Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty przedszkoli i szkół podstawowych.
Od 5 marca, od godz. 13.00 do 20 marca, do godz. 20.00
Rodzice wypełniają i zapisują w systemie wniosek o przyjęcie dziecka. Po zakończeniu etapu rejestracji nie będzie możliwa edycja wniosku.

Harmonogram Dni Otwartych w Szkołach Podstawowych

Szanowni Państwo,

wybór Szkoły Podstawowej, do której będzie uczęszczać dziecko jest zwykle trudną decyzją. By to ułatwić, wolskie „podstawówki” rokrocznie organizują tzw. Dni Otwarte. Istnieje wtedy możliwość zapoznania się z ofertą placówki oraz obejrzenia szkoły od wewnątrz.

Poniżej przedstawiamy (plik do pobrania) Harmonogram tych spotkań