Archive for Czerwiec, 2012

postheadericon Zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych przedszkolaków

Serdecznie zapraszamy dzieci nowo przyjęte do przedszkola na zajęcia adaptacyjne.

W sierpniu zapraszamy 29.08 (środa), 30.08 (czwartek), 31.08 (piątek) w godzinach 10:00 – 11:00.

Uwadze Rodziców szczególnie polecamy rady współpracującej z przedszkolem psycholog Pani Katarzyny Bińczyk:

Aby skrócić czas adaptacji do przedszkola:

• dzieci powinny brać udział w zajęciach adaptacyjnych (poznać panią, salę, znaczki)
  • dziecko powinno mieć możliwość pozostawania przed pójściem do przedszkola z innymi osobami niż mama
  • dziecko powinno mieć za sobą trening czystości
  • dziecko powinno być w miarę samodzielne (potrafi przy pomocy rozbierać, ubierać, samodzielnie jeść i pić)
  • dziecko powinno umieć prosić o pomoc inne osoby niż mama, wyrażać swoje potrzeby
  • dziecku należy opowiadać o rytmie dnia w przedszkolu, może mieć to formę opowiadania o ulubionej Przytulance, która idzie do przedszkola
  • rodzice mogą zakupić specjalną wybraną do przedszkola pidżamkę, kapcie, worek
  • nie należy uciekać i nie żegnać się z dzieckiem; należy dziecko przytulić, spokojnie z uśmiechem pożegnać i obiecać, że się przyjdzie, zawsze dotrzymując słowa, czas przyjścia określić czynnością wykonywaną o tej porze w przedszkolu

Z Panią psycholog skontaktować się można w:

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 6

ul. Karolkowa 56, tel 22 631 08 23,

www.poradnia6.waw.pl

postheadericon Konsultacje logopedyczne dla rodziców

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w celu omówienia postępów terapii oraz rozwoju mowy Państwa dziecka.

Dnia 26.06.2012 r. (wtorek) w godzinach 15:00 – 17:30, gabinet metodyczny na parterze.

Logopeda Anna Chytrowska

postheadericon Wielki Festyn Rodzinny 19 czerwca

Zapraszamy wszystkich rodziców na Wielki Festyn Rodzinny który odbędzie się

we wtorek, 19 czerwca o godzinie 15.

postheadericon Zaliczka w opłatach za miesiąc czerwiec

Zgodnie z uchwałą nr XVII/2011 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 16 czerwca 2011r. w sprawie opłat za świadczenia i czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolach m.st. Warszawy, Dyrektor przedszkola nr 269 ustala, że w czerwcu przy opłatach, zaliczkowo będzie pobierana opłata za pobyt dziecka za czerwiec 2012 r.

postheadericon Pokaz judo

Nasze przedszkolaki na zajęciach dodatkowych z judo przygotowywały się do pokazu.

Zapraszamy na ich występ 4 czerwca (poniedziałek) o godzinie 14:30.