Archive for Luty, 2018

postheadericon List Zarządu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy do Rodziców dzieci sześcioletnich

Szanowni Rodzice,

zbliża się czas podjęcia odpowiedzialnych decyzji, co do dalszej edukacji Państwa dziecka, rozpoczynającego we wrześniu roczne przygotowanie przedszkolne. Dylemat, czy powinno ono zostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”, staje się przedmiotem rodzinnych rozważań, bowiem wszyscy chcemy stworzyć swojemu dziecku optymalne warunki rozwoju. Dzisiejszy sześciolatek jest ciekawy świata i gotowy do podjęcia nowych wyzwań.

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na roczne przygotowanie przedszkolne w szkole, to dodatkowo proponujemy ciekawy i bezpłatny bon edukacyjny:

• 2 zajęcia w tygodniu z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”;

• 2 zajęcia w tygodniu z rytmiki lub korektywy;

• 1 zajęcie w tygodniu – „Informatyka dla smyka”;

• 1 zajęcie w tygodniu wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy w ramach indywidualizacji nauczania;

• 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej wyjścia do kina, teatru lub muzeum (dowóz dzieci autokarem);

• każde dziecko w okresie zimowym otrzyma „zdrową kanapkę”;

• badania przesiewowe w kierunku wad postawy dla wszystkich 6 – latków, a w ślad za tym wytyczne do zajęć gimnastyki korekcyjnej;

• wszystkie grupy sześciolatków otrzymają komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego.

To wszystko w bezpłatnej ofercie dzielnicy WOLA !!!

Nasze wolskie szkoły są :

• Bezpieczne – ponieważ mamy profesjonalną kadrę, system monitoringu, obiekty przystosowane do potrzeb dzieci;

• Nowoczesne – ponieważ nasze sale dydaktyczne i szkolne świetlice dostosowano do potrzeb najmłodszych;

• Atrakcyjne – ponieważ o każdej porze roku nasze place zabaw i sale rekreacyjne zapewniają ruch, a boiska i place zabaw zajęcia sportowe;

• Opiekuńcze – ponieważ nasze szkoły zapewniają opiekę przez cały rok, także w czasie ferii świątecznych i wakacji – dostosowują czas pracy do potrzeb rodziców, a stołówki prowadzą całodzienne wyżywienie.

Do zobaczenia w naszych szkołach !

Zarząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Dyrektorzy Wolskich Szkół Podstawowych

postheadericon Rekrutacja do przedszkoli w roku szkolnym 2018/2019

Szanowni Rodzice