Archive for Styczeń, 2020

postheadericon Rekrutacja 2020/2021

Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji na przyszły rok szkolny znajdą Państwo na naszej stronie w zakładce rekrutacja

lub

na stronie Biura Edukacji m.st. Warszawy

postheadericon Wolskie „Zerówki” – informacje dla Rodziców

WOLSKI BON EDUKACYJNY W „ZERÓWKACH” – 2020 r.

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, informatyki lub robotyki, wyjścia do kina, teatru lub muzeum, a także wyprawka składająca się z materiałów plastycznych i artykułów papierniczych – to tylko niektóre elementy składające się na bezpłatny bon edukacyjny dla wolskich „zerówek”.

Po raz kolejny Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpoczną naukę w tzw. „zerówkach”. – W celu wsparcia realizacji podstawy programowej, chcemy zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych. Staraniem Dzielnicy wszystkie te bonusy są całkowicie bezpłatne – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola.

Dodatkowa oferta dla wolskich „zerówek” obejmuje:

 • 2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”,

 • 2 razy w tygodniu zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,

 • 1 raz w tygodniu – „Informatyka dla smyka”,

 • 1 raz w tygodniu zajęcia wspierające kreatywność dziecka, np. robotyka, szachy,

 • 1 raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej  wyjścia do kina, teatru lub muzeum,

 • program „zdrowa kanapka” – w okresie zimowym,

 • komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego dla każdej grupy sześciolatków.   

Warto podkreślić, że wolskie szkoły podstawowe są doskonale przygotowane na przyjęcie sześciolatków. Dysponują salami do edukacji przedszkolnej wyposażonymi w ergonomiczne meble, nowoczesne pomoce naukowe, kąciki zabaw, sale rekreacyjne i odpowiednio przygotowaną kadrę. Przy wszystkich szkołach funkcjonują certyfikowane place zabaw. Ponadto placówki te oferują dzieciom z oddziałów przedszkolnych całą swoją bogatą infrastrukturę. Szkoły są monitorowane. Zajęcia trwają przez cały rok. – Rodzice teraz zastanawiają się czy ich dziecko powinno pozostać w przedszkolu, czy iść do szkolnej „zerówki”. Pragnę zapewnić, że oddział przedszkolny w szkole to najlepszy wybór i to na 9 lat – przekonuje  Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

O tym, jak obecnie funkcjonują oddziały przedszkolne, rodzice będą mogli się przekonać podczas Dni Otwartych w Szkołach Podstawowych – od 5 do 7 lutego 2020 r.

DNI OTWARTE W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Drodzy Rodzice,

już wkrótce staniecie przed ważną decyzją dotyczącą dalszej edukacji Waszych sześcioletnich dzieci, które we wrześniu rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne.

We wszystkich szkołach podstawowych Dzielnicy Wola m.st. Warszawy od 1 września 2020 r. będą funkcjonowały oddziały przedszkolne. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przygotowaną ofertą przez nasze szkoły dla „zerówkowiczów”.

Każda wolska szkoła zapewnia: całodzienną opiekę, sale z wyodrębnioną częścią dydaktyczną i rekreacyjną, pełne wyżywienie, place zabaw, sale sportowe, zajęcia specjalistyczne oraz komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku dla każdej grupy sześciolatków. W takich warunkach dzieci mają czas, by poprzez zabawę zaadaptować się w szkole i wdrożyć do nowych obowiązków.

Dni Otwarte w Szkołach Podstawowych” to okazja, aby przekonać się, jak naprawdę wygląda organizacja oddziałów przedszkolnych w wolskich szkołach podstawowych. Serdecznie zapraszamy w dniach od 5 do 7 lutego 2020 r. w godz. od 8.00 do 13.00 do odwiedzenia wybranych przez Państwa szkół wraz ze swoim dzieckiem.

Będziecie mogli Państwo:

 • zwiedzić sale, w których odbywają się zajęcia dla najmłodszych dzieci,

 • uczestniczyć w zabawach i zajęciach dzieci z oddziałów przedszkolnych lub podopiecznych szkolnej świetlicy,

 • porozmawiać z dziećmi, wychowawcami, dyrektorem szkoły,

 • sprawdzić jadłospisy w stołówce szkolnej,

 • poczuć atmosferę nauki i zabawy.

Do zobaczenia w wolskich szkołach podstawowych podczas „Dni Otwartych w Szkołach Podstawowych”!

 Harmonogram spotkań SP WOLA

SPOTKANIA Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLACH

Tak jak w ubiegłych latach w Dzielnicy Wola zostaną zorganizowane dni otwarte w przedszkolach dla Rodziców sześciolatków. Mają one na celu ułatwić Państwu podjęcie decyzji, gdzie Wasze dziecko od 1 września 2020 r. realizować będzie roczne przygotowanie przedszkolne.

Poniżej publikujemy terminy spotkań w przedszkolach

Terminy spotkań w przedszkolach _ 6 latki

 

DYŻURY KONSULTACYJNE DLA RODZICÓW 6 LATKÓW
W PORADNIACH PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNYCH

Specjaliści

Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13

oraz

Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47

zapraszają

rodziców dzieci sześcioletnich

z rejonu działania poradni

na porady i konsultacje dotyczące rozwoju dziecka sześcioletniego przed rozpoczęciem rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego

w soboty w godzinach 9.00 – 13.00

Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 w Warszawie, ul. Zawiszy 13 (tel: 22 631 08 23)

8 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
29 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda

Otwarte soboty” i dyżurujący specjaliści – Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Warszawie, ul. Księcia Janusza 45/47 (tel: 22 836 70 88)

25 stycznia 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda
1 lutego 2020 r. – psycholog, pedagog, logopeda

Naszą pomoc oferujemy bezpłatnie

postheadericon Fluoryzacja – 11.02.2020

11 lutego – po śniadaniu – odbędzie się w przedszkolu pogadanka nt. prawidłowej higieny jamy ustnej,  a dla chętnych fluoryzacja. Prosimy Rodziców o zapisywanie dzieci u nauczycielek grup. Jeżeli dziecko nie może poddać się fluoryzacji – również prosimy o poinformowanie o tym nauczycielek.

W dniu fluoryzacji dzieci otrzymają szczoteczkę do zębów oraz upominek.

postheadericon Zaproszenie dla Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy do przedszkola  kochane Babcie oraz kochanych Dziadków na uroczystości związane z Waszym świętem.

20 stycznia (poniedziałek) o godz. 12:00 zapraszają wnuki z grupy V

22 stycznia (środa) zapraszają wnuki:

 • z grupy I o godz. 10:40
 • z grupy II o godz. 11:00
 • z grupy IV o godz. 11:20
30 stycznia (czwartek) zapraszają wnuki:
 • z grupy III o godz. 15:00
 • z grupy VI o godz. 15:30

postheadericon BAL KARNAWAŁOWY 31.01.2020

Bal karnawałowy, zwany też balem przebierańców, odbędzie się w naszym przedszkolu dnia 31 stycznia w godzinach porannych (bez udziału Rodziców)

Przypominamy, że przedszkole nie zapewnia dzieciom strojów karnawałowych. To zadanie należy do Rodziców.

Przebranie dla dziecka należy przynieść do przedszkola w dniu balu. Wszystkie elementy stroju powinny być podpisane i umieszczone na wieszaczku lub w torebce.

W tym roku dzieci fotografować będzie  jeden z rodziców z grupy I. Całkowity dochód ze sprzedaży zdjęć przekazany zostanie na leczenie Kostka.

postheadericon

Rodziców, którzy chcą spotkać się z nauczycielkami grupy w celu omówienia postępów dziecka, informujemy, że w tym miesiącu wprowadzamy tzw. dni otwarte dla rodziców. Na tablicy każdej z grup znajdują się informacje o terminach spotkań oraz listy do zapisu. Zachęcamy do zainteresowania się tematem.